logo

Jak se uzdravit – Koncept M. Norbekova

Vítejte na inspiraci jak sám sebe uzdravit.

Tuto inspiraci jsem vytvořila především pro ty co již kurzem prošli a mají rády si vše připomenout, znovu procvičit. Ale také pro ty co hledají cestu jak změnit postoj k sobě samým, či se uzdravit, rozhýbat zatuhlé tělo i mysl.

 

Již je to jen přeci pár let co jsem tuto techniku objevila a videa jsou z mé prvotiny, přesto je stále vše plně funkční. 

Co miluji na tomto konceptu?
Je to promyšlené a funkční.
Propojuje se fyzické tělo s myslí a s pocity – emocemi. Vše funguje v synchronicitě, jedno doplňuje druhé.
Učíte se vědomě používat svou mysl, svou schopnost vytvářet jakýkoliv obraz, pocit. Učíte se být strůjci svého zdraví, svého života.

Pocit a emoční nastavení je jedno z nejdůležitějších věcí co ovlivňuje naše fyzické tělo a naše orgány.
Naše emoční naladění, to jak se cítíme, okamžitě ovlivňuje tok a proudění všech tekutin v těle. Neopomenu ani tok energie.

Ve chvíli, kdy jsme ve stresu, ve strachu, v napětí, v pocitu vyhoření či v jakémkoliv jiném nepříjemném pocitu, naše tělo sepne sympatikus. Sepne základní instinkt na přežití, protože je hlášení ,,Pozor ohrožení na životě.“ Tomuto systému se říká Limbický systém 〈plazí mozek〉, ten nás má za úkol chránit. Používá k tomu 3 možnosti, spíše instinkty: Uteč, zaÚtoč, Ustrň. Ke všem těmto instinktům potřebujete svalový aparát, tudíž mozek vyšle signál a svaly se začnou prokrvovat, připravovat k akci. V krvi jak víme putuje kyslík, oxid uhličitý a spousta živin. A tak tedy pokud jsme neustále v nepříjemných pocitech, svaly jsou v napětí, připravené do akce, neustále zásobené. Ostatní orgány, složky v našem těle mají smůlu, málo až žádné živiny, to samé platí s kyslíkem. Tam kde není život, tam je stagnace a následně rozpad, vše se neustále mění. Vemte si například tok vody, co se stane, když se zastaví? Po určité chvíli vnímáme, že se kazí.
A tak je to i s naším tělem. Kde není život, tam je smrt.

Neopomenu ani naši mobilitu těla, naše pohodlí, kdy pod dobře míněným ulehčením, naše tělo ztrácí pohyblivost.
Každý sval i každý kloub, vaz, šlachy mají svou funkci, pokud alespoň občas nezapojíme tyto kvality, schopnosti svalů, kloubů, vazů, šach. Nedochází k jejich řádné výživě. V kloubech se tvoří usazeniny, které zatuhnou. Svalové úpony, šlachy či vazy zatuhnou či zkřehnou a jsou tudíž také málo funkční.
Pak tu je druhý extrém, příliš velká fyzická zátěž, nebo jednostranná zátěž. Kyslík je vypotřebovaný a na řadu tudíž přichází kyselina mléčná, která sval dovádí k zatuhnutí. Protože se sval nadále používá, začínají se vytvářet prasklinky, které následně kvůli ochraně musí být ošetřeny, vytvoří se jaký si obal 〈otok〉 a je tu nefunkční zatuhlost = spazma. Tělo je chytré, velmi chytré a tak nefunkční místa začínají nahrazovat jiné svaly. Ovšem tyto svaly jsou původně určené k jiné práci. Tudíž i oni jsou přetížené. A pomalu ale jistě dochází ke kolapsu. Někdo tomu říká stáří, jiní genetika. Já-neohleduplnost.

No a když vytvoříme koktejl ze stresu a špatné mobility, máme tu různé zdravotní neduhy.

Ovšem, když je cesta tam, je i cesta zpět 😀 . Pamatujete? Tělo je moudré a neustále se mění. Co je k tomu potřeba? Vzít zodpovědnost za sebe, za svůj život a začít to měnit. Začít pracovat s nastavením naší mysli, s našimi emocemi a s funkčností pohybového aparátu.

Tento koncept vám to umožní, zajeďte si na kurz a začněte tvořit spokojený, zdravý a mobilní život.

 

Úvod do konceptu

 

Základní cvičení – KLOUBNÍ GYMNASTIKA

Nádherné cvičení, kdy projedete všechny klouby od shora dolů, do všech možných směrů. Díky tomu se zapojí i všechny svaly i jejich možnosti. Pěkně se protáhnou, nastartuje se metabolismus a tím získají opět sílu a pružnost.

Základem je vnitřní naladění. Pokud budete přemýšlet negativně, složitě, budete smutní, myšlenky vás povedou co vše ještě musíte stihnout, vaše tělo ztuhne, ono vás totiž automaticky připravuje na akci. ( I když se to koná pouze ve vašich myšlenkách. )

Při cvičení potřebujete být uvolněný, aby se vše řádně vyživovalo, protahovalo, uvolňovalo. Jen tak to má pro vás přínos.

Takže 99% pozornosti je na vaše naladění, jen pouhé 1% je pozornost na cvičení.

Dopřejte si tedy pro začátek alespoň pár minut radosti.  Uvidíte co díky tomuto naladění vaše tělo dokáže.

Cviky se opakují cca 8 – 10krát

Přirozeně dýchejte.

Usmívejte se! 😀

 

Dechové meditační cvičení

Již umíte rozcvičku. Zde jsou v nabídce 2 možnosti dechového tréninku. Druhé video už propojuje dech s obrazem.
Dech je v našem životě velmi důležitý, je obrazem toho jak žijeme. Ale to nejdůležitější je, že jsme ho schopni řídit, ovládat, pracovat s ním.
Pokud zaměříme pozornost na dech, dýcháme nosem, dýcháme bráničním dechem a výdech zpomalujeme. Dostáváme se do velmi příjemného, harmonického naladění. To se potom cvičí.
Po dechovém tréninku na vás čeká, trénink obrazového myšlení, emoční trénink, a trénink pocitů tepla, chladu a mravenčení.

 

Trénink obrazového myšlení

Trénink 3. již ovládáte rozcvičku a dechové cvičení.
Obrazové cvičení nás vede k tomu jak lehce dokážeme vytvořit cokoliv co si dokážeme představit, vizualizovat.
Aby se vše dalo do pohybu, potřebujeme tomu všemu dát emoci a to se trénuje v následujícím videu.

 

Emoční trénink

Trénink 4.
Již znáte rozcvičku, dechové cvičení, obrazový trénink.
Trénink emocí nám pomůže roztlačit náklaďák našeho ducha, aby se vyškrábal z jámy, v níž dosud beznadějně prokluzoval. Mnozí z nás mají porouchané nervy, mění se jim nekontrolovatelně nálada, snadno se nechají strhnout do smutku, lítosti, bolesti, zlosti.. ale i euforii. To jsou příznaky naší emoční nerovnováhy. Tento trénink nám umožní opět rovnováhu nalézt. Získáte emoční pružnost, nadhled a možnost volby mezi akcí a reakcí.

 

 

Pocity tepla, chladu a mravenčení

Trénink 5.

Pocity tepla, chladu, trénují cévy. Představa tepla rozšiřuje cévy a představa chladu je nutí, aby se zúžily. Pocit mravenčení aktivuje nervová zakončení.

Když posíláte klíčové pocity k tomu či onomu orgánu vašeho těla, provádíte tak vnitřní bezkontaktní automasáž. Znovu aktivujete nefunkční buňky. Uzdravujete je.

Comments are closed.